Bellagio Hotel

Nejbližší památky

Vzhledem k poloze hotelu Clement je velký počet známých historických památek snadno dostupný i pouhou chůzí. Následující přehled obsahuje ty nejzajímavější z nich.

Prašná brána

Prašná brána je gotická stavba, která představuje jeden ze známých symbolů Prahy. Při průchodu bránou návštěvníci vstoupí na Celetnou ulici, kterou rovněž začíná tzv. královská cesta. Touto trasou vždy projížděli nový čeští králové ke korunovaci. Přibližně v 18.století se však začala používat jako skladiště pro střelný prach, čímž také získala své jméno. V současnosti je otevřená pro veřejnost. V jejich prostorách se pravidelně pořádají nejrůznější výstavy. Vzhledem ke 44 metrové výšce je na jejím vrcholu pěkný výhled na tamější část města.

Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy je tvořeno několika budovami, které jsou rozmístěné na různých místech hlavního města. Jeden z hlavních výstavních prostorů je umístěn i blízko hotelu Clement (ulice Na Poříčí). V této budově můžete navštívit několik expozicí, které zobrazují Prahu během nejrůznějších historických období (pravěk, středověk, baroko, novověk). Toto muzeum je však vhodný cíl i pro rodiny s dětmi a díky speciální dětské části. Ta zobrazuje typický středověký dům. Velmi zajímavý je i papírový model historického centra Prahy, který byl převeden do digitální trojrozměrné podoby. Originál vytvořil na začátku 19. století Antonín Langweil, který pracoval jako zaměstnanec univerzitní knihovny. Model je velmi podrobný a obsahuje i malé detaily (např. dřevěné konstrukce domů či komínů). Vytvořený počítačový model pak umožňuje virtuální přelet nad celou papírovou předlohou, který trvá kolem šesti minut.

Jubilejní synagoga

Jubilejní synagoga císaře Františka Josefa I. je v Praze současně největší a nejmladší stavbou. Vybudována byla na náklady spolku, který působil na začátku 20. století. Díky svému zachovalému stavu je v současnosti dostupná pro návštěvy veřejnosti.